Aktualności

Znane restauracje sushi na Śląsku, gdzie warto spróbować kuchni japońskiej?

0 / 5 Średnia ocena: 0

Your page rank:

Kuchnia japońska jest bardzo popularna, praktycznie każdy, kto choć raz spróbował sushi, został wielkim jego miłośnikiem. Na Śląsku możemy znaleźć wiele japońskich restauracji, które serwują sushi. W dzisiejszym artykule sprawdzamy, gdzie na Śląsku warto zjeść sushi.

Japan Sun – Sushi&Grill w Rybniku

Japan Sun to wyjątkowa japońska restauracja, która znajduje się przy samym rynku w Rybniku. Lokal utrzymany jest w nowoczesnym stylu, nawet sushi podawane jest na pięknych, szklanych paterach, nowoczesnych i minimalistycznych. W Japan Sun warto spróbować, nie tylko sushi, ale też Shabu Shabu, czyli dań gotowanych w hot pocie.

Sakana Sushi Bar w Katowicach

Z pewnością warta uwagi jest restauracja Sakana Sushi & Sticks na Brynowie w Katowicach, gdzie można zjeść pyszne sushi, czy sashimi. W Sakanie pracują sushi masterzy z pasją, wkładają oni całe swoje serce w przygotowanie dania, warto poobserwować ich pracę w sushi barze. Lokal ten słynie z eksperymentowania, Sakana oferuje zarówno tradycyjne rolki sushi, jak i te bardziej nowoczesne, np. sushi vegan lub fit. Warto spróbować także deserów w Sakanie, które inspirowane są japońskimi smakami.

Sushi Mnie w Bytomiu

Będąc w Bytomiu, warto odwiedzić Sushi Bar o specyficznej nazwie – Sushi Mnie. Lokal znajduje się przy ul. Rycerskiej 17. W Menu możemy znaleźć sushi tradycyjne, wegetariańskie, jak i sushi dla kobiet w ciąży. Co więcej, Sushi Mnie posiada także własną ofertę lunchową, z której można skorzystać w godzinach od 12 do 15.

Susharnia sushi bar w Katowicach

Susharnia to specyficzne miejsce, dlatego, że jest to niewielki lokal z klasycznym sushi barem, skąd można podziwiać pracę sushi masterów. Susharnia to chyba jedyny lokal, który oferuje sushi wrapy, czyli sushi rolls w wersji street food, które można zamówić i zjeść w drodze. Jeśli będziecie mieć okazję, by wstąpić do tego sushi baru, koniecznie spróbujcie zupy Nanban z krewetkami.

Akira Sushi w Tarnowskich Górach

Akira Sushi to japońska restauracja, która niektórym może być już dobrze znana, dlatego, że na Śląsku znajdują się już cztery lokalne. Sushi z Akira Sushi spróbujecie w Tarnowskich Górach, w Gliwicach, w Zabrzu i w Piekarach Śląskich. Do tej japońskiej restauracji warto zajrzeć, chociażby dlatego, że mają oni różnego rodzaju promocje, jak np. wegańskie środy, ramenowe poniedziałki czy krewetkowy czwartek.

Sakura Sushi Bar w Katowicach

Sushi Bar Sakura, który znajduje się przy ulicy Mariackiej to jeden z popularniejszych lokali z kuchnią japońską. W Sakurze znajdziemy szeroki wybór ryb i rolek sushi, w lokalu znajduje się kaiten-zushi, czyli pływające łódeczki. Z powodu kaiten-zushi, sushi zamawia się, uwzględniając kolor talerzyków. Każdy kolor ma swoja indywidualną cenę. Dokładnie tak działają sushi bary w Japonii!

Restauracji z kuchnią japońską na samym Śląsku jest ogrom. Nie sposób wymienić je wszystkie w tej liście. Zachęcamy jednak do próbowania i odkrywania nowych smaków. Kuchnia japońska jest szczególna, warto ją dobrze poznać. A gdzie wy jadacie sushi na Śląsku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *