Aktualności

Zakup winiarki – na co warto zwrócić uwagę?

0 / 5 Średnia ocena: 0

Your page rank:

Chętnie częstujesz swoich gości winem, ale masz problem z jego przechowywaniem? Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie może być winiarka. Co to takiego i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Podpowiadamy.

Czym jest winiarka?

Nie wiesz, czym jest winiarka? Otóż to nic innego jak specjalna lodówka na wino, wyglądem przypominająca przeszkloną szafę. Umożliwia ona bezpieczne przechowywanie trunku, zgodnie z jego wymaganiami. Dzięki winiarce wino nie straci swoich właściwości, aromatu i smaku, nawet jeśli jest już otwarte.

Winiarki pod zabudowę lub wolnostojące

Przy zakupie winiarki zastanów się przede wszystkim, czy ma ona być wolnostojąca, czy też szukasz czegoś pod zabudowę. W ofercie sklepu internetowego winiarki24.pl znajdziesz oba te rodzaje winiarek. Bez problemu wybierzesz lodówkę na wino, która będzie pasowała do wystroju danego pomieszczenia i innych mebli. Dostępne są tam różne warianty kolorystyczne, w zależności od Twoich potrzeb.

Przeznaczenie lodówki na wino

Istotne jest również to, czy poszukujesz winiarki do użytku domowego, czy też planujesz zakupić sprzęt do swojej restauracji lub hotelu. Jeśli zależy Ci na szczególnie dobrej ekspozycji butelek, wybierz model np. z ukośnymi półkami. Oczywiście istnieje także możliwość dokupienia dodatkowych półek. Dzięki nim wino będzie prezentowało się naprawdę wyjątkowo i elegancko, a co więcej, z pewnością przyciągnie wielu klientów.

Jak wybrać winiarkę?

Zastanawiasz się, co jeszcze jest szczególnie ważne przy zakupie winiarki? Otóż warto zastanowić się, ile butelek planujesz w niej przechowywać. Dostępne są zarówno małe chłodziarki na kilka butelek, jak i duże winiarki mogące pomieścić kilkadziesiąt win. Pomyśl także, czy potrzebujesz winiarki dwukomorowej. Jest to bardzo przydatna opcja, ponieważ pozwala przechowywać w tym samym czasie trunki o zupełnie innych wymaganiach.

Oprócz tego przy wyborze winiarki warto wziąć pod uwagę jej parametry. Sprawdź, jaki jest zakres możliwych do ustawienia temperatur, upewnij się, czy ma ona odpowiednią wentylację i czy szyby nie przepuszczają promieni UV. Najlepiej kupować winiarki pochodzące od renomowanych producentów i objęte gwarancją. Masz wówczas pewność, że Twój zakup jest bezpieczny.

Jak widać, przy zakupie winiarki warto wziąć pod uwagę wiele kwestii, m.in. jej przeznaczenie, parametry, wielkość. Jeśli zastosujesz się do naszych rad, na pewno dokonasz właściwego wyboru i będziesz cieszyć się wyjątkowymi właściwościami ulubionych trunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *