Aktualności

System zamówień online FooDeliver dla gastronomii na czas epidemii

0 / 5 Średnia ocena: 0

Your page rank:

Jak prowadzić restaurację w “czasach zarazy”? Jak przetrwać na rynku gastronomii gdy goście unikają Twojej restauracji a rząd szykuje kolejne restrykcje. Przenieś swoją sprzedaż do Internetu z systemem zamówień online FooDeliver.pl

System zamówień online FooDeliver dla gastronomii na czas epidemii

Na początku roku w okresie wiosennym działalność wielu firm wywróciła się do góry nogami. Dla branży gastronomicznej obostrzenia związane z COVID-19 spowodowały brak możliwości przyjmowania gości w lokalu na wiele tygodni. Możliwe jednak było wydawanie dań na wynos. Po jakimś czasie przyjmowanie gości było ponownie możliwe, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz innych wytycznych mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa.

Niestety prognozy ekspertów odnośnie drugiej fali COVID-19 potwierdziły się. Od kilku tygodni obserwowaliśmy wzrost zachorowań. 14.10.2020 odnotowano 6526 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia, 15.10.2020 kolejnych 8099 przypadków, a dzisiaj czyli 16.10 Ministerstwo Zdrowia podało, że odnotowano 7705 osób zarażonych koronawirusem.  Tak niepokojące statystyki zmusiły rząd do wprowadzenia nowych obostrzeń.

Strefa żółta i czerwona – jak wyglądać w nich będzie działalność restauracji?

Obecnie cała Polska z powodu dużej liczby zachorowań na koronawirusa znajduje się w żółtej strefie. Wyjątkiem są powiaty znajdujące się w strefie czerwonej. Punktów tych niestety przybywa. Od 17.10.2020 wprowadzone zostaną nowe obostrzenia, również dla restauracji i branży gastronomicznej.

Strefa żółta:

 • Działalność lokali jest możliwa w godzinach 06:00 do 21:00. Dodatkowo w tych godzinach może być zajęty co drugi stolik. W późniejszych godzinach dania mogą być wydawane na wynos bez możliwości konsumpcji w lokalu.
 • Wesela i inne imprezy okolicznościowe od 19.10.2020 będą możliwe, ale z limitem 20 osób bez zabawy tanecznej.

Strefa czerwona:

 • Działalność lokali również jest możliwa w godzinach 06:00 do 21:00. W restauracji może być zajęty co drugi stolik. W późniejszych godzinach dania mogą być wydawane na wynos.
 • Organizacja wesel i innych imprez okolicznościowych od 19.10.2020 nie będzie możliwa aż do odwołania.

Wpływ stref na działalność restauracji

Powyższe obostrzenia będą miały bardzo duży wpływ na działalność restauracji. Zyski znacznie spadną co dla niektórych lokali może oznaczać problemy finansowe, a dla niektórych nawet całkowite zamknięcie. Wydaje się więc, że jedyną opcją utrzymania na runku są dania na wynos zarówno w formie zamówień indywidualnych jak i lunchy firmowych czy też cateringów na imprezy okolicznościowe, które z powodu obostrzeń będą się odbywać w domach.

Kluczem do ułatwienia i unowocześnienia procesu zamówienia zarówno dla klienta jak i restauracji są indywidualne systemy zamówień online. Są one bardziej ekonomiczną alternatywą dla znanych platform zamówień online, które pobierają od 15% do aż 30% prowizji od uzyskanych na platformie zamówień. Znane serwisy oferują oczywiście marketing i są rozpoznawalne, ale znając się na gastromarketingu można uzyskać identyczny efekt z dużo mniejszym nakładem finansowym.

FooDeliver – indywidualny system zamówień online dla branży gastronomicznej

Przy pierwszej fali koronawirusa restauracje, które zdecydowały się na sprzedaż dań na wynos borykały się z chaosem wynikającym z nieustannie dzwoniącym telefonem, zapisywaniem zamówień na kartkach, wydawaniem potraw i przyjmowaniem zapłaty z zachowaniem reżimu sanitarnego i dowozem dostaw. Klienci z kolei mieli problem z dodzwonieniem się do lokalu, narzekali na błędy w zamówieniach i zbyt długi czas dostaw. Rozwiązaniem tych problemów jest właśnie system zamówień online FooDeliver stworzony przez zespół programistów 4B Systems. Takie rozwiązanie jest wygodne dla klienta ale i pomaga restauracji w utrzymaniu się na rynku i zwiększeniu zysków. Sprawia, że lokal jest bardziej konkurencyjny, pozwala na samodzielny marketing i znaczne zaoszczędzenie czasu.

Oferta systemu zamówień online FooDeliver

4B Systems oferuje wdrożenie systemu zamówień online w gwarantowanej stałej cenie płatnej jednorazowo lub w abonamencie, przy jednoczesnym braku opłat prowizyjnych za pozyskane zamówienia.

Stały rozwój oprogramowania zapewni restauratorom dostęp do nowoczesnego narzędzia obsługi i pozyskiwania zamówień w czasach epidemii. Aktualizacje systemu są bezpłatne.

FooDeliver.pl pozwala na samodzielny marketing – wysyłanie smsów i maili z treściami marketingowymi oraz generowanie kodów rabatowych. Dodatkowo 4B System oferuje pomoc w działaniach marketingowych, m.in na Facebooku czy Google Ads.

Dlaczego warto wdrożyć system zamówień online FooDeliver?

Plusy dla klienta:

 • strona pozwalająca na uzyskanie informacji o lokalu oraz danych teleadresowych,
 • możliwość szybkiego i wygodnego zamówienia online z poziomu laptopa, tableta, telefonu,
 • wybranie opcji dostawy oraz dogodnej metody płatności,
 • możliwość zamówienia „na już” oraz na dowolny dzień i godzinę.

Plusy dla restauracji:

 • łatwy w obsłudze panel administratora, który daje możliwość samodzielnego dodawania i edytowania potraw, informacji i zdjęć,
 • integracja systemu płatności z operatorem płatności online, np. PayU, DotPay, Przelewy24 lub Tpay, co pozwoli na ograniczenie płatności gotówkowych,
 • odbieranie zamówień na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu oraz możliwość otrzymywania informacji o nowych zamówieniach smsowo oraz mailowo,
 • dostęp do bazy zamówień pozwalający na badanie preferencji klientów,
 • rejonizacja kosztów dostaw na podstawie ustalonych przez administratora stref dostaw,
 • możliwość wysyłki wiadomości e-mail oraz smsów do bazy klientów, którzy zgodzili się na otrzymywanie treści marketingowych, co pozwoli na ich zachęcenie do dalszych zamówień,
 • możliwość tworzenia kodów rabatowych z określoną wartością % upustu, co pozwala na samodzielny marketing i pozyskanie nowych klientów,
 • drukowanie zamówień w formacie A4,
 • ustalanie atrybutów do menu np. wielkości potrawy, stopnia wysmażenie, ekstra dodatków.

Więcej informacji o systemie zamówień jedzenia online FooDeliver.pl znajdziesz na stronie www.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *