Aktualności

Słomki papierowe do picia, czyli wybór eko

0 / 5 Średnia ocena: 0

Your page rank:

Żyjemy w czasach, gdzie dbanie o naszą planetę powinno być priorytetem dla każdego. Wśród wielu różnego rodzaju metod zmniejszenia ilości mikroplastiku w środowisku, jest stosowanie akcesoriów wielorazowych zamiast jednorazówek albo wymiana ich na takie, które nie będą w tak dużym stopniu szkodzić środowisku, poprzez możliwości ich biodegradacji lub kompostowalność. Dlatego też coraz częściej na półkach widzimy kubki, talerzyki czy słomki papierowe mające, choć trochę zaradzić problemom Ziemi.

Słomki papierowe jako symbol nowych ustaw

Mówienie o tym, że działanie jednej osoby nic nie da, więc się nam nie chce, czy nie będziemy zmieniać swoich nawyków, jest po prostu próbą bagatelizowania problemu i braku zrozumienia, że powoli z osoby na osobę zbiera się grupa, która może coś zmieniać. Słomki papierowe stały się poniekąd symbolem zmian, które są usankcjonowane prawnie na terenie UE. Nagle w barach, restauracjach, ale nawet i sklepach zostały wycofane znane nam przez dziesięciolecia słomki plastikowe, a na ich miejsce weszły rurki papierowe do picia, a także wielorazowe z metalu.

Słomki papierowe i ich znaczenie dla środowiska

Rurki papierowe do napojów mogą i zmieniły naprawdę dużo. Zrezygnowaliśmy ogółem jako społeczeństwo europejskie z tysięcy ton plastiku, który rocznie trafiał do gleby i wód. Te ulegają degradacji, czyli rozpadowi, a nie zniknięciu. Rozpadowi na tysiące fragmentów o wielkość od 0 do 3 mm nazywanych mikroplastikiem. To on jest konsumowany przez ryby i morskie stworzenia, a nawet nas w wodzie pitnej. Odkłada się w organizmie i.… co będzie robił z nami, dowiemy się pewnie w kolejnych dekadach. Słomki papierowe mogą znacznie zmniejszyć te procesy.

Ważny jest też fakt, że słomki papierowe podczas produkcji tworzą nawet 5 razy mniejszy ślad węglowy niż plastikowi poprzednicy.

Bezpieczne i komfortowe w użyciu słomki papierowe

Wybierając słomki papierowe, stawiamy na bezpieczeństwo środowiska, ale także nas samych. Warto wiedzieć, że nowoczesne, papierowe rurki do napojów tworzone są wyłącznie z materiałów, które nie zagrożą także człowiekowi.

Celuloza, z której są wykonane papierowe słomki, nie rozpada się po wpływem wilgoci i nie ma potrzeby, aby tego typu rurka musiała być wymieniona podczas picia napoju. Klej wykorzystywany do klejenia tego typu słomek to także w pełni bezpieczny i ekologiczny środek, Który w żaden sposób nie szkodzi człowiekowi, jak i ulega rozkładowi w obecności tlenu. Podobnie jest w przypadku barwników wykorzystywanych przy jednorazowych, papierowych akcesoriach. Są to barwniki spożywcze rozkładające się w środowisku i niemogące zaszkodzić nawet najmłodszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *