Aktualności

Remontujesz kuchnię? Już czas wymienić okap!

0 / 5 Średnia ocena: 0

Your page rank:

Okap zamontowany w kuchni spełnia wiele ważnych funkcji i warto pamiętać o jego wymianie na nowszy. Współczesny okap to piękny design, nowoczesność i wygoda. Może być ustawiony zarówno na wyspie kuchennej, jak i w tradycyjnej kuchni – tak, by zakrywał kuchenkę elektryczną lub gazową.

Rodzaje okapów do kuchni

Wybór okapów do kuchni jest bardzo duży, gdyż producenci oferują coraz to nowsze modele. Chodzi o wygodę, bezpieczeństwo i łatwość użytkowania nie tylko przez gospodynię domu czy mieszkania. Na pierwszy rzut oka rzuca się wygląd okapu, który musi pasować do kuchni. Nie powinien być on ani za mały, ani za duży, dlatego należy zmierzyć kuchenkę. Do wyboru jest “okap 50 cm”, 60 cm, czy nawet 70 cm, w zależności od wielkości kuchni. Okap powinien zakrywać kuchenkę, by wszystkie opary łatwo się wchłaniały i nie przedostawały się do innych pomieszczeń. Dobrym pomysłem jest wybranie okapu ledowego – generuje on o wiele jaśniejsze światło i oferuje kilka możliwości ustawień. Współczesny okap jest bardzo cichy, dlatego można przyrządzać potrawy nawet wieczorem. Ważny jest także kolor okapu, pasujący do mebli oraz urządzeń kuchennych. Modne są obecnie okapy białe i czarne, dopasowane do nowoczesnego designu kuchni. W sklepach internetowych można dobrać nowoczesny i dobrej jakości okap, spełniający wszystkie wymagania klienta. 

Parametry techniczne okapów 

Okap powinien być dopasowany do osoby, która lubi dużo gotować i smażyć w kuchni. To specyficzne miejsce, bardzo przytulne, w którym spędza się dużo czasu. Oprócz ważnych i potrzebnych urządzeń kuchennych należy pamiętać, by okap był odpowiedniej wysokości, szerokości i wielkości. Może być tradycyjny, kominowy, który wchłania opary kominem i od razu filtruje powietrze lub też przyścienny, mający specjalny wyciąg pochłaniający opary. Nowoczesny “pochłaniacz kuchenny” jest energooszczędny, co pozwala zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Posiada kilka prędkości pracy, co w okresie świątecznym ma ogromne znaczenie, szczególnie podczas dłuższego smażenia ryb czy mięsa. Oświetlenie to żarówki led – są bardzo oszczędne, a przede wszystkim dają mocne i białe światło, tak pożądane w kuchni. Można sterować nimi dotykowo, co bardzo ułatwia gotowanie i szybciej przywraca świeże powietrze w kuchni oraz w całym domu. 

Gdzie kupić okap kuchenny

Okap kuchenny najlepiej kupować w sklepach ze sprzętem agd i rtv, polecanych przez innych klientów. Jest tam duży wybór okapów, można dostać je na zamówienie, a także wybrać kolor. Sklepy pokazują porównanie parametrów technicznych, dlatego łatwiej dobrać okap bardziej wydajny i z regulacją głośności. Firmy prześcigają się w ofertach, a jedną z nich jest okap Bosch, renomowany ze względu na bogate możliwości techniczne. Zakupy okapu powinny być przemyślane, dlatego warto skorzystać z pomocy doradcy. W sklepie tradycyjnym okap można obejrzeć, sprawdzić funkcjonalność, a także podstawowe dane. Kupując nowy, otrzymuje się kartę gwarancyjną oraz instrukcję obsługi, a na życzenie klienta specjalista przyjeżdża, by go zamontować. Tak jest w przypadku okapów dużych, kominowych oraz wyspowych, ponieważ test zapewnia dobre jego funkcjonowanie. Większość z nich posiada pochłaniacz oraz wyciąg, by mieć poczucie bezpieczeństwa, gdy w pobliżu znajdują się dzieci. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *