Aktualności

Pyszne gofry na wiele sposobów

0 / 5 Średnia ocena: 0

Your page rank:

Chrupiące, a zarazem lekko puszyste i przede wszystkim przepyszne! O czym mowa? Oczywiście o gofrach, których siła tkwi w prostocie! Zrób je razem z nami w domowym zaciszu!

Gofry i ich najpopularniejsze odmiany

Gofry to wafle, które charakteryzują się tym, że na wierzchu są chrupkie, natomiast w środku zachwycają niezwykłą pulchnością i lekkością. Podaje się je z różnymi dodatkami takimi jak owoce czy bita śmietana.

Ojczyzną współczesnych gofrów jest Belgia, gdzie przysmak ten był wypiekany już w XVIII wieku. W tym przypadku mowa oczywiście o drożdżowych gofrach leodyjskich z miasta Liege, które cechują się słodszym smakiem (waniliowym lub cynamonowym) niż najpopularniejsze obecnie, serwowane w popularnych wakacyjnych kurortach, gofry belgijskie.

Innymi popularnymi odmianami, prócz wyżej wspomnianych, są:

  • gofry amerykańskie, które stanowią częsty posiłek przyrządzany na śniadanie. Są cieńsze niż belgijskie i podaje się je ze syropem klonowym bądź lodami;
  • cienkie gofry holenderskie, które są przekładane masą z masła, syropu i brązowego cukru;
  • gofry skandynawskie, które często podawane są w kształcie serca z dodatkiem owoców, brązowego cukru oraz lodów.

Przepisy na przepyszne, domowe gofry

Opisując odmiany, nie wspomnieliśmy jeszcze o jednym… domowym! Jeśli szukasz sprawdzonych przepisów, dzięki którym zamienisz swoją kuchnię w prawdziwą gofrownię! Oto nasze cztery propozycje:

Gotów do gofrowej uczty? Zatem do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *