Aktualności

Podhalańska Karcma z Tradycją – Karcma u Borzanka

0 / 5 Średnia ocena: 0

Your page rank:

Góralski charakter, tradycja oraz niepowtarzalna historia, która rozpoczęła bieg w XVIII wieku. Umieszczona na Podhalu oraz wyremontowana przez rodzonych górali Karcma u Borzanka, wystawiona w tamtych czasach jako zabytkowy Zajazd z wozownią, który później został zabrany przez Skarb Państwa w celu utworzenia Regionalnego Muzeum Ziemi Nowotarskiej. Wyznaczone plany, nie zostały zrealizowane, natomiast w trakcie lat 90′ właściciel Karcmy, Michał Borzęcki, odzyskał budowlę. Od tego czasu, rozpoczął się proces odbudowy, który wpłynął na otwarcie w 2003 roku najstarszego w Nowym Targu Zajazdu o nazwie Karcma u Borzanka.

Poczuj nasze smaki

Odniesieniem do utworzenia potraw oraz dekoracji była góralska tradycja. Karcma  polecana  jest z podawania słynnej kuchni polskiej. Wśród niebanalnych propozycji w menu, w lokalu można skosztować między innymi Polędwiczek w sosie z jabłkami i śliwkami według przepisu właściciela, Schabu z grilla pod oscypkiem, Baraniny w sosie własnym czy Gulaszu wołowego. Zajazd posiada również specjalność zakładu, którym jest niebywale przygotowane koryto góralskie zawierające tradycyjne przysmaki. W menu nie brakuje także góralskich napoi takich jak Herbaciany Grzaniec, czy Góralska Rozgrzewka. Klimat dopełniają góralskie dodatki oraz wnętrze, w którym można podziwiać pamiątkowe obrazy okazujące budynek w dawnych latach, masywne drewniane stoły góralskie oraz zdobienia i materiały. Zgodnie z tradycją, załoga Karcmy obsługuje serwis w tradycyjnych strojach góralskich.

Zaproś do nas swoich Gości

Zorganizuj przełomowe dla Ciebie wydarzenie w otoczeniu pełnym góralskiego klimatu oraz gościnności. Obsługa restauracji zadba o najważniejsze detale oraz zadowolenie Twoich Gości. Zrób swoje przyjęcie, wesele, komunię lub chrzciny. Możesz liczyć na okazałe menu, a także na znakomite oko w doborze kwiatów lub dekoracji. Karcma w trakcie imprezy okolicznościowej, zapewni także moc atrakcji oraz zabawy dla Twoich najmłodszych Gości.

Szef kuchni poleca

Potrójnie obwieszona  jako Regionalna Karczma Małopolski i odznaczona Medalem Pamiątkowym 650-lecia Nowego Targu. Karcma u Borzanka to wielokrotnie nagradzana restauracja, w kategorii zakład gastronomiczny. Swoje nagrody uzyskała między innymi, oferując niebanalny i regionalny asortyment  potraw i napojów, pamiętając o góralskich przepisach i smakach. Szczególne ordery przyznano za niebanalne smaki restauracji, takie jak Kwaśnica Góralska z żeberkiem wędzonym,  Jagnięcinę Podhalańską czy Polędwiczki Wieprzowe z grilla według przepisu Babci Borzankowej.

Odwiedź naszą Karcmę!

Odwiedzając Podhale to jeden z punktów na mapie, w którym z pewnością musisz się pojawić!  Poznaj prawdziwą gościnność górali oraz tradycyjne potrawy. Poczuj ten klimat, odwiedzając naszą wyjątkową Karcmę u Borzanka, zlokalizowaną w malowniczym Nowym Targu lub zobacz naszą ofertę menu na stronie internetowej. Czekamy na Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *