Piec do pizzy dwukomorowy – jaki i do jakiego lokalu?

0 / 5 Średnia ocena: 0

Your page rank:

Pizza jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych dań kuchni włoskiej. Bywa prosta, bywa wysmakowana, nieskomplikowana lub zachwycająca bogactwem dodatków. Pozostaje nieustannie popularna do tego stopnia, że brak w menu tej pozycji okazuje się często dużym błędem. Zwłaszcza wtedy, gdy lokal serwuje dania wielu kuchni świata, nie tylko włoskiej. Pizzy nie da się jednak upiec bez skutecznego sprzętu, którym jest piec do pizzy dwukomorowy. Jak go wybrać, by w pełni wykorzystać jego możliwości?

Czym jest piec do pizzy dwukomorowy?

Klienci wielu lokali gastronomicznych cenią sobie jakość wypiekanej w niej pizzy. To oznacza, że do wybieranego do jej pieczenia sprzętu należy podchodzić z dużą rozwagą. Nie zawsze trzeba jednak inwestować w wysoko wyspecjalizowane piece w przypadku, w którym lokal zajmuje się serwowaniem nie tylko samej pizzy, ale również innych dań i to niekoniecznie z kuchni włoskiej.

Urządzenie odpowiednie do małego i średniego lokalu gastronomicznego, w którym pizza jest ważnym daniem, ale jednym z wielu, to piec do pizzy dwukomorowy. Zwłaszcza w lokalach niewielkich jest to urządzenie, które swoją efektywnością w zupełności pokrywa ilość zamówień składanych przez gości w małych i średnich lokalach. 270 placków na pizzę w ciągu zaledwie godziny to bardzo dobry wynik. Czym jednak odznaczają się takie piece i jak są zbudowane? Czym się je zasila?

Piec do pizzy, który ma dwie komory, wyposażony jest w większości przypadków w bardzo przejrzysty i intuicyjny panel sterowania, a często także w wyświetlacz. Wszystko po to, by kontrola temperatury, a przez to wypieczenia pizzy, mogła zostać ustawiona na optymalnym dla danego rodzaju pizzy poziomie. Dwie komory sprawiają, że pizza z pieca tego rodzaju może być gotowa (upieczona) w kilkanaście sekund.

Urządzenia są zasilane elektrycznie bądź gazowo, dlatego z łatwością dopasowują się do konkretnego typu restauracji, baru, pizzerii czy bistra. Tam, gdzie nie ma możliwości założenia odpowiedniej instalacji gazowej, piec elektryczny sprawdzi się najlepiej i vice versa. Tam, gdzie trudno o wygodny dostęp do sieci elektrycznej, lepszy okaże się piec zasilany gazem.

Piec do pizzy dwukomorowy – do jakiego lokalu?

Odpowiedź na to pytanie musi być złożona, ponieważ dwukomorowe piece sprawdzają się tak w małych, jak i średnich lokalach, a czasem także w tych większych. Duża, profesjonalna pizzeria będzie potrzebować dużych pieców, jednak dwukomorowe mogą stanowić dodatkową pomoc w dniach, w których ruch w lokalu jest ogromny.

Lokal mały w zupełności poradzi sobie z obsługą gości przy użyciu wyłącznie jednego pieca dwukomorowego. Oprócz dań takich jak pizza serwuje przecież inne dania z menu, więc pizza wybierana jest przez gości raz na jakiś czas. Gdy gości jest więcej i wybierają pizzę częściej, wtedy piec dwukomorowy po prostu wypieka ich więcej. Czy ma to wpływ na czas oczekiwania? Niezauważalny, bo 270 placków na pizzę w godzinę to bardzo dobry wynik i to już przy średniozaawansowanym piecu. Te bardziej profesjonalne radzą sobie z większymi ilościami placków.

W średnich lokalach piece dwukomorowe w pełni pokrywają zapotrzebowanie na urządzenia do szybkiego wypieku pizzy. Skuteczność ich wypieku zależeć będzie raczej od szybkości pracowników i tego, w jakim czasie potrafią przygotować ciasto wraz z dodatkami. Wybierając piec dwukomorowy, warto więc zwrócić uwagę na jego parametry, dostosować je do wielkości lokalu i jego popularności, a kupno odpowiedniego modelu nie powinno stanowić większych problemów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *