Aktualności

Obszerny asortyment w sklepach typu delikatesy włoskie

0 / 5 Średnia ocena: 0

Your page rank:

Viva Italia to nie tylko puste hasło, ale też rzeczywisty trend. Zachwycamy się włoskim jedzeniem. Uwielbiamy makarony, pizzę, kawy. Wiele z nich na stałe weszło do naszego menu tak, że nawet nie myślimy o tym, że pochodzą one ze słonecznej Italii. Włoska kuchnia ma w sobie to coś! Dzięki nowoczesnym możliwościom i globalnemu rynkowi delikatesy włoskie pozwalają nam na przeniesienie włoskiej kuchni do domu.

Delikatesy włoskie – popularne makarony

Włoska kuchnia słynie z bogatej tradycji wytwarzania wyśmienitych makaronów. Dobrze wyposażone delikatesy włoskie oferują nam kilka najbardziej znanych rodzajów. Wśród nich:

Spaghetti – długi, cienki i okrągły makaron, który doskonale sprawdza się z pomidorami, oliwą z oliwek i bazylią.

Penne – rurki z prostopadłymi końcami, które świetnie smakują w połączeniu z sosami pomidorowymi, śmietanowymi czy pesto.

Fusilli – spiralne, skręcone w spirale rurki, które pasują do sałatek, a także do sosów z warzywami i mięsem.

Ravioli – kwadratowe lub okrągłe kawałki ciasta, wypełnione mięsem, serem, warzywami lub owocami morza.

Lasagne – płaskie, prostokątne arkusze makaronu, które są używane do przygotowywania warstwowej zapiekanki.

Kawy z delikatesów włoskich

Kawy włoskie są znane na całym świecie i uchodzą za jedne z najlepszych kaw na rynku. Włosi nie tylko serwują wyjątkowo aromatyczne gatunki, ale też robią to na wiele sposobów. Delikatesy włoskie to kawy, z których można stworzyć najlepsze w swoim gatunku opcje.

Espresso to najbardziej klasyczna kawa włoska, bardzo mocna i intensywna w smaku. Espresso jest parzone w ekspresie ciśnieniowym i podawane w małych filiżankach.

Cappuccino to mieszanka espresso, mleka i mlecznej pianki. Cappuccino jest najczęściej podawane rano i jest jednym z najbardziej popularnych napojów kawowych na świecie.

Caffé Latte to mieszanka espresso i podgrzanego mleka. Latte jest większe i ma delikatniejszy smak niż cappuccino.

Macchiato to espresso z niewielką ilością podgrzanego mleka i mlecznej pianki. Macchiato ma mocny smak i jest idealnym napojem dla miłośników kawy z mlekiem.

Delikatesy włoskie i oferta Grissini

Grissini to cienkie chrupiące paluszki. Ich nazwa pochodzi od włoskiego słowa „grissia” oznaczającego „chleb”. Grissini zazwyczaj są wypiekane z mąki pszennej, soli, wody i drożdży, a następnie suszone, aby uzyskać charakterystyczną chrupiącą teksturę.

Delikatesy włoskie to zazwyczaj gwarancja posiadania w swojej ofercie Grissini, które mają niską zawartość tłuszczu i kalorii oraz wysoką zawartość błonnika, co czyni je zdrową przekąską. Grissini są popularne na całym świecie i często podawane jako przekąska do wina lub jako dodatek do sałatek i zup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *