Nespresso – kawa w kapsułkach

0 / 5 Średnia ocena: 0

Your page rank:

Kawa w kapsułkach stanowi jeden z najważniejszych segmentów światowego rynku kawy. Ta kategoria dynamicznie się rozwija również w Polsce, co można zaobserwować poprzez różnorodność dostępnych rozwiązań oraz wzrost liczby producentów kapsułek kompatybilnych z najpopularniejszym systemem – Nespresso. Praktycznie wszyscy czołowi producenci kawy ziarnistej, takie jak Lavazza, Segafredo czy Vergnano, oferują kapsułki pasujące do tego typu ekspresów, a także duże sieci kawiarniane, takie jak Starbucks czy Costa Coffee. Również w segmencie kawy w kapsułkach, podobnie jak w przypadku kawy ziarnistej, coraz odważniej na rynku pojawiają się polskie palarnie kawy specialty.

Popularność kawy w kapsułkach do systemów Nespresso

Jednym z kluczowych czynników przyczyniających się do dużej popularności kapsułek kawy jest niewątpliwie ich niska bariera wejścia. Ekspresy do kawy w kapsułkach, które w zaledwie kilka sekund zapewniają nam świeżo zaparzone espresso, są znacznie tańsze niż ekspresy kolbowe czy automatyczne. Przy użyciu kapsułek osiągnięcie powtarzalności przyrządzanego napoju staje się znacznie prostsze – każda kapsułka zawiera taką samą porcję kawy, identycznie zmielonej, a nasz ekspres zaparzy ją w dokładnie ten sam sposób każdego dnia.

Kapsułki Nespresso są niezwykle proste w obsłudze – nie wymagają korzystania z wagi, nie musimy regulować ustawień młynka zależnie od używanych ziaren, a ekspres jest gotowy do działania w ciągu kilkudziesięciu sekund. Dzięki temu, poranną kawę możemy przygotować szybko i łatwo. Sam ekspres jest również prosty w utrzymaniu i czyszczeniu.

Małe rozmiary ekspresów kapsułkowych stanowią kolejny atut – ekspres kolbowy z osobnym młynkiem czy dobrej klasy ekspres automatyczny zajmą znacznie więcej miejsca. Nie można również zapomnieć o silnym wpływie marketingu producentów kapsułek, a także o ich obecności w wielu hotelach czy punktach usługowych, co ułatwia wypróbowanie tego systemu.

Jakość kawy w kapsułkach

Wokół kawy w kapsułkach krąży wiele mitów. Jednym z nich jest twierdzenie, że zawierają one kawę rozpuszczalną. Możemy jednak zdecydowanie odrzucić takie spekulacje jako niepoparte dowodami. Żaden szanujący się producent nie zdecydowałby się na takie oszustwo. Kawa, którą zaparzymy z kapsułki, tak jak kawa ziarnista, może różnić się pod względem rodzaju ziaren, stopnia palenia, stopnia zmielenia czy też rodzaju mieszanki – czy jest to jednorodna kawa, czy blend kilku rodzajów ziaren.

Podobnie jak w przypadku kawy ziarnistej, na rynku można znaleźć produkty o różnej jakości. Niektóre zawierają kawę niskiej jakości, co do której pochodzenia nawet sam producent nie ma całkowitej pewności, opisując ją na przykład jako mieszaninę kaw pochodzących z Ameryki Południowej. Z drugiej strony, dostępne są również kapsułki zawierające kawę o jakości specialty, której pochodzenie, sposób i czas palenia są dokładnie określone.

Dzisiaj, podobnie jak w przypadku kawy ziarnistej, także w segmencie kawy w kapsułkach do systemu Nespresso mamy do dyspozycji bardzo szeroki wybór kaw, w tym również różnorodnych blendów i kaw smakowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *