Aktualności

Na camping do Włoch?

0 / 5 Średnia ocena: 0

Your page rank:

Chociaż camping wielu osobom kojarzy się z brakiem wygód i niskim standardem usług, to na przestrzeni ostatnich lat, wiele ośrodków zadbało o to, by taki wizerunek zmienić. Polacy odkrywają uroki campingów nie tylko w kraju, ale coraz częściej także za granicą i na własne oczy przekonują się, jak przyjemne jest spędzanie urlopu na łonie natury. Gdzie warto wybrać się na camping i ile to kosztuje?

Nie tylko w Polsce

Chociaż camping może przywoływać na myśl namiot nad polskim morzem czy na Mazurach, to otwarte granice znacząco poszerzają wachlarz możliwości. Coraz mniej obca jest nam baza noclegowa w krajach Unii Europejskiej, takich jak Chorwacja, Włochy, Francja czy Hiszpania. Wiele osób nie ma świadomości, jak proste może być zarezerwowanie pobytu w domku znajdującym się tuż przy plaży na lazurowym wybrzeżu czy w innym atrakcyjnym turystycznie rejonie w kraju o pogodzie zdecydowanie bardziej przewidywalnej niż w Polsce.

Jednym z popularnych kierunków wyjazdów na campingi od lat są Włochy. Chociaż odległość do pokonania samochodem może wydawać się znaczna, to w praktyce dzięki sieci autostrad, nie jest to przesadnie dokuczliwy dystans. Destynacje najczęściej wybierane na campingi we Włoszech, to m.in. Toskania, Sardynia czy Apulia. Turyści chętnie jeżdżą także nad Jezioro Garda, no i oczywiście nad morze Adriatyckie.

Dlaczego turyści wybierają Włochy?

Chociaż powody, dla których turyści decydują się na camping właśnie we Włoszech są bardzo indywidualne, to bez trudu można wskazać kilka najważniejszych argumentów za takim właśnie wyborem. Przede wszystkim w Italii można zobaczyć mnóstwo niezwykłych zabytków, a przy okazji spróbować dań jednej z najpopularniejszych kuchni na całym globie. W końcu nigdzie pizza nie smakuje tak dobrze jak w kraju, który na jej wypiekaniu zdobył międzynarodowe uznanie.

Nie bez znaczenia są także warunki pogodowe, a te we Włoszech są wybitnie sprzyjające. W miesiącach letnich zdarzają się oczywiście opady deszczu, ale najczęściej mają one charakter wyłącznie przelotny. Temperatury są natomiast na tyle wysokie, że ochłody najlepiej szukać w Adriatyku i właśnie piękne wybrzeże jest doceniane przez wypoczywających tam turystów. Jednym zdaniem: czego chcieć więcej?

Ile kosztuje camping we Włoszech?

Ceny campingów we Włoszech sprawiają, że jest to niezwykle ciekawa alternatywa dla hoteli. Szczególnie w okresie, gdy kursy walut nie zachęcają do zagranicznych wojaży, warto rozsądnie rozdzielać budżet urlopowy pomiędzy noclegiem, a kosztami transportu czy rozrywek i wizyt w restauracjach. Na ostateczną cenę wpływ ma nie tylko lokalizacja, ale także rodzaj zakwaterowania (np. domek, przyczepa, bungalow itd.).

W popularnym rejonie Jeziora Garda ceny campingów zaczynają się już od 1.656 zł. W tej cenie wynajmiemy na 7 dni namiot typu bungalow, dla maksymalnie 6 osób. Jeżeli zdecydujemy się na domek mobilny, to cena wzrośnie do około 2.953 zł. Najdroższym wariantem będzie namiot typu safari, który przy tych samych kryteriach będzie kosztował niespełna 4 tysiące złotych. Powyższe ceny to jedna z dostępnych ofert na maj przyszłego roku. Oczywiście dzięki stronom porównującym wiele ofert, możliwe jest znalezienie jeszcze lepszych okazji, co sprawia, że urlop we Włoszech może być nie tylko słoneczny, ale także zdecydowanie tańszy niż dotychczas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *