Aktualności

Które restauracje w Warszawie serwują owoce morza?

0 / 5 Średnia ocena: 0

Your page rank:

Owoce morza są pyszne, w szczególności, jeśli mamy okazję spróbować ich w śródziemnomorskich krajach. W Hiszpanii czy we Włoszech nietrudno o pyszne dania z owocami morza, w Warszawie może być już trudniej. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, gdzie w stolicy można zjeść pyszne potrawy z owocami morza.

La Iberica z kuchnią hiszpańską

Pyszne dania z owocami morza serwuje restauracja z kuchnią hiszpańską (La Iberica), która słynie z Paelli. La Iberica to restauracja, w której możemy znaleźć wiele ciekawych dań z udziałem owoców morza, warte uwagi z pewnością są kalmary po andaluzyjsku z aioli kaparowym, macki ośmiornicy po galicyjsku czy hiszpańska zupa z owocami morza. Jeśli zatem chcecie skosztować hiszpańskich specjałów, to restaurację La Iberica znajdziecie przy ul. Burakowskiej 5 w Warszawie.

Ale Wino!

Ale Wino! to restauracja, w której napijecie się nie tylko dobrego wina, ale zjecie też wysokiej jakości owoce morza. Restauracja stara skupiać się na sezonowych warzywach i owocach, dlatego też menu ciągle się zmienia. W Ale Wino! w letnim menu nie znajduje się aktualnie potrawa z owocami morza, jednak jeszcze kilka miesięcy temu mogliśmy skosztować tam sandacza mazurskiego z mulami, warto zatem zaglądać do lokalu i sprawdzać, kiedy ta potrawa ponownie pojawi się w menu.

Oliva

Oliva to świetna restauracja z kuchnią śródziemnomorską, kartę menu skomponował Artur Cichomski. Wiele osób może znać tę restaurację ze swojego olive baru, gdzie można do czarek nalać sobie wybranej oliwy. My jednak tę warszawską restaurację znamy z pysznych potraw z owocami morza, a co warto spróbować w Olivie? Przynajmniej raz trzeba spróbować macki ośmiornicy, którą podaje się z ziemniakami, papryką i twarogiem. Restauracji Oliva szukajcie przy ul. Ordynackiej 10/12, w Warszawie.

el Greco, restauracja grecka w Warszawie

el Greco to restauracja w samym centrum Warszawy, która serwuje dania śródziemnomorskie. Szef kuchni el Greco szkolił się w Atenach, na Krecie i Mykonos, teraz greckie smaki serwuje tutaj, w Warszawie. W menu znajdziemy świeże sałatki, zupy, dania rybne i oczywiście, owoce morza. W el Greco do wyboru mamy menu lunchowe oraz główne. W menu lunchowym znaleźć możemy Garides giouvetsi, czyli makaron orzo z krewetkami i fetą. W menu głównym znajdziemy np. zupę thalassinon, czyli zupę rybną z pomidorami, małżami, krewetkami i dorszem.

L’ARC, restauracja z homarium

L’ARC to restauracja z kuchnią francuską, które posiada własne homarium! W akwarium pływają nie tylko homary, ale też ostrygi, dzięki czemu możemy mieć pewność, że potrawy z owocami morza są świeże. Restauracja ponadto organizuje często bufety z owocami morza „jedz, ile chcesz”. Lokal L’ARC znajduje się przy ul. Puławskiej 16, na Mokotowie.

Selavi

Selavi znajduje się na placu Małachowskiego, to bardzo specyficzne miejsce na mapie Warszawy, to zarówno restauracja, jak i klub! Selavi serwuje zupy, steki, ryby oraz dania z owocami morza. W menu znajdziemy krewetki w emulsji winno-maślanej, popcorn z krewetek, czy ośmiornicę z sosem masala.

Wiele restauracji w Warszawie serwuje dania z owocami morza. Cieszy nas różnorodność smaków, w samej stolicy możemy spróbować kuchni hiszpańskiej, greckiej, jak i francuskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *