Aktualności

Gdzie zjeść w Pucku – polecane restauracje

0 / 5 Średnia ocena: 0

Your page rank:

Wiele osób udaje się na wypoczynek w malownicze miejsca. Bez dwóch zdań, takim miejscem jest Puck. Należy pamiętać, że urlop czy krótkie wakacje nie składają się tylko i wyłącznie z oglądania zabytków czy noclegów, ale również próbowania lokalnych specjałów. Z tej okazji przygotowaliśmy artykuł, w którym poruszymy kwestię tego, gdzie zjeść dobre jedzenie w puckich restauracjach.

Co warto spróbować w Pucku?

Zanim przejdziemy do opisów konkretnych restauracji, warto powiedzieć, że będąc w Pucku, czyli w mieście w województwie pomorskim, jak najbardziej można skusić się na dania rybne. Bliskość morza sprawia, że ryby są bardzo świeże i tym samym smak potraw jest wyjątkowy. Będąc na Kaszubach, trzeba koniecznie spróbować dań lokalnych, które w tym regionie szczególnie kojarzą się z rybami, ale też kapustą, grzybami i przede wszystkim mięsem. Kuchnia kaszubska wiąże się z tym, że nawet w zupach znajduje się bardzo dużo mięsa, więc smakosze tego sposobu odżywiania będą zachwyceni. Czernina czy dziadówka to frykasy miejscowe i należy je spróbować.

Interesującą ofertę apartamentów w Pucku znajdziesz na stronie: https://www.blueapart.pl/apartamenty/puck

Mąka i woda Pierogarnia

Nie ma co ukrywać, że pierogi są jedną z ulubionych potraw Polaków. Jemy na wszelkie sposoby i koniecznie muszą pojawić się na naszych stołach wigilijnych, ale też nie brakuje podczas innych biesiad. Będąc w Pucku, koniecznie należy odwiedzić “Mąkę i wodę Pierogarnię”, ponieważ jedzenie jest tam przepyszne. To pierogi przygotowane według najlepszych receptur, ale co ciekawe – są też dostępne pierogi z innych krajów świata. Można więc spróbować pierogów meksykańskich czy też nawet tajskich. Gwarantujemy, że będzie to uczta dla podniebienia. Istotne jest to, że restauracja posiada wiele dań, które nie są pierogami, jak np. makarony czy naleśniki. Wszystkie dania, które są tam serwowane są bardzo świeże i dzięki temu tak wielu klientów odwiedza to miejsce.

Strand Tawerna Restauracja Rybna

Kolejnym miejscem, o którym trzeba powiedzieć to “Strand Tawerna Restauracja Rybna”. Wspomnieliśmy wyżej, że będąc na Zatoce Puckiej, koniecznie należy spróbować świeżych rybnych dań, które tym razem mogą uraczyć nasze podniebienia. Dlatego też warto posilić się pysznymi pastami z makreli na “dzień dobry”. Przede wszystkim znajdziemy tutaj ryby przygotowane na różne sposoby i w wielu odmianach, ale też mogą się pojawić zupy rybne. Jest to przepyszne danie i po raz kolejny podkreślamy świeżość dań i doskonałą obsługę.

Restauracja Pod Złotym Lwem

Ostatnią knajpą będzie “Restauracja Pod Złotym Lwem”. To przykład lokalu, w którym zjedzą zarówno miłośnicy potraw mięsnych, jak i wegetarianie. Znajdziemy tam tradycyjne dania polskie, ale również potrawy kuchni europejskiej. W menu można znaleźć ponadto kalmary czy krewetki. To miejsce charakteryzuje się przepięknym wystrojem, ale też bardzo dobrymi opiniami pozostawionymi przez gości. Zdecydowanie warto ją polecić i będąc w Pucku, koniecznie należy się tam udać.

Czy to wszystkie godne polecenia restauracje w Pucku?

Oczywiście, że nie! Puck jest miejscem, gdzie można trafić do wielu bardzo dobrych restauracji. “Nadmorska restauracja” czy też “Restauracja Beka” to tylko jedne z wielu kolejnych przykładów zasługujących na uwagę. Wybierając miejsce, zawsze warto wziąć pod uwagę opinie klientów, które są łatwo dostępne. Pamiętajmy również o tym, że wybór miejsca noclegowego jest bardzo ważny. Chcąc przeżyć urlop czy krótki wypoczynek w Pucku jak najlepiej, koniecznie trzeba wziąć ten czynnik “pod lupę”. Dobre miejsce noclegowe sprawi, że wywieziemy z Pucka jak najlepsze wspomnienia i smak dań sprawi, że z chęcią wrócimy tam w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *