Aktualności

Co zaserwuje włoska restauracja?

0 / 5 Średnia ocena: 0

Your page rank:

Kuchnia włoska jest niezwykle różnorodna. Oferuje oczywiście pizzę, ale nie tylko. Skosztować można również owoców morza i makaronów w różnych odsłonach. Kuchnia włoska słynie przede wszystkim ze swojej prostoty. Dania powstają z dużym poszanowaniem tradycji. Liczy się świeżość składników i wysoka jakość przypraw. Włoska kuchnia bazuje przede wszystkim na mące pszennej, rybach, owocach morza, dobrej jakości mięsach oraz serach. Wiele dań i składników chronią certyfikaty, dlatego dania są tak wyjątkowe.

Co może zaserwować nam włoska restauracja – Żoliborz?

Menu z Włoch jest bardzo imponujące i różnorodne. W restauracjach skosztować można wielu fantastycznych potraw. Restauracja Żoliborz oczywiście oferuje spaghetti z sosem pomidorowym. Jest to klasyczne danie włoskie, którego po prostu trzeba spróbować będąc w restauracji włoskiej. Powstaje z wysokiej jakości makaronu oraz pomidorów. Niezbędny jest również czosnek, pieprz, sól oraz bazylia. Koniecznie całość należy posypać dużą ilością parmezanu.

W restauracji włoskiej warto zjeść także owoce morza oraz ryby. Dostępne są w konfiguracjach z różnymi daniami. Popularne jest spaghetti z owocami morza, takimi jak kalmary, małże czy krewetki. Bardzo popularne są także smażone kalmary czy makaron barwiony atramentem z kałamarnicami.

Często zamawianym daniem w restauracji włoskiej jest również gniocci. Danie dostępne jest z różnymi dodatkami. W tradycyjnej wersji podawane jest z gęstym sosem pomidorowym, mozzarellą, tartym parmezanem, bazylią oraz czosnkiem. Można jednak zjeść je również z sosem mięsnym i pomidorami.

Pizza króluje we Włoszech

Bezapelacyjnym numerem jeden wśród dań włoskich jest pizza. Najpopularniejsza jest cienka i chrupiąca, z niewielką ilością składników. Ważna jest wysoka ich jakość. Oczywiście największe znaczenie ma mozzarella oraz pomidory, a do tego dobierane są 1-2 składniki. Obecnie popularnością cieszą się także tzw. pizze białe, bez sosu pomidorowego.

Najpopularniejszymi pizzami włoskimi, które serwuje restauracja Żoliborz są margharita, czyli pizza z sosem pomidorowym, mozzarellą oraz bazylią, capricciosa z sosem pomidorowym, mozzarellą, szynką, karczochami, grzybami oraz oliwkami. Zamówić można również quarto formaggi, czyli pizzę z czterech serów. Może to być mozzarella, ricotta, gorgonzola, parmigiano reggiano, pecorino i wędzona provola. Pizza podawana jest w tej wersji bez sosu pomidorowego.

Wybierając najlepszą restaurację włoską można liczyć na skosztowanie wyjątkowych dań o niesamowitym smaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *