Bezpieczne słodkości

0 / 5 Średnia ocena: 0

Your page rank:

Umiłowanie do słodyczy mamy wpojone niejako genetycznie. Trujące lub szkodliwe dla zdrowia rośliny zwykle mają gorzki, niezbyt przyjemny smak.

To co słodkie, było niegdyś bezpieczne, a więc i dobre. Poza tym cukier to węglowodany, a więc energia – doskonale wiedzą o tym sportowcy i osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną. Na przestrzeni wieków dostęp do cukru stawał się coraz łatwiejszy, a coraz mniej czasu spędzaliśmy na pracy fizycznej. Obecnie cukier jest dosłownie wszędzie – w pieczywie, ciastkach, napojach, jogurtach i niestety jest go coraz więcej. W połączeniu z siedzącym trybem życia sytuacja ta zaowocował istną epidemią otyłości. Tort bez dodatku cukru to marzenie każdego miłośnika słodyczy, który nie potrafi sobie odmówić ulubionych przysmaków, a jednocześnie chciałby zadbać o właściwą wagę, a co za tym idzie o zdrowie.

Gdzie można dostać tort bez dodatku cukru?

Niejestemzcukru.pl to warszawska cukiernia połączona z kawiarnią, gdzie można spróbować słodkości bez cukru. Nie tylko bez cukru, ale również innych przeznaczonych dla osób o specjalnych preferencjach dietetycznych. Niejestemzcukru.pl oferuje również słodkości bez glutenu, a także wyroby w pełni wegańskie. Na stronie internetowej znajdują się dokładnie wyszczególnione składniki. Można też zamówić tort bez dodatku cukru lub ciasto, którego receptura uwzględni specjalne wymagania klienta.

Tradycyjne ciasta, takie jak na przykład szarlotka, ciasteczka, torty, czekoladki i batoniki – wszystkie te słodycze w wykonaniu niejestemzcukru.pl są nie tylko lżejsze i zdrowsze, ale naprawdę pyszne.

Jak smakuje tort bez dodatku cukru?

W ogóle nie różni się walorami smakowymi od tradycyjnego. Niejestemzcukru.pl używa do słodzenia ciasta jako zamiennik erytrytol. Wygląda on i smakuje zupełnie jak tradycyjny cukier, jest tylko trochę mniej słodki – trzeba używać go o około 20-30% więcej niż cukru, ale co najważniejsze jego wartość kaloryczna jest aż dziesięciokrotnie niższa ! Jest całkowicie bezpieczny, a najważniejsze, jego indeks glikemiczny bardzo ważny dla osób zmagających się z cukrzycą wynosi 0. Oprócz erytrytolu używane są słodkie owoce takie jak banany czy daktyle. Spożycie tego rodzaju słodyczy nie powoduje charakterystycznej ociężałości – można się nimi raczyć bezkarnie i bez wyrzutów sumienia. Warto podkreślić, że tort bez dodatku cukru nie posiada żadnego obcego, chemicznego posmaku, tak jak jest czasami przy wykorzystaniu syntetycznych słodzików. Słodycze bez cukru można polecić wszystkim, nie tylko walczącym z otyłością lub innymi problemami zdrowotnymi. Są mniej kaloryczne, lekkie, przyrządzone z naturalnych składników i smakują naprawdę doskonale!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *